Майстер-клас для вихователів "Зелені чубчики"

2024-03-14

/Files/images/Изображение 470.jpg



Незвичайні зелені чубчики вирощені разом з дітьми перетворює природничий куточок на чарівний світ казки. добра і дитинства. Таке середовище стимулює дитячу уяву, допомагає підтримувати позитивний настрій малят, формує екологічну і комунікативну компетентність.

Еколабораторія на підвіконні

Зазвичай весни хочеться задовго до її календарного приходу – коли тріщать морози і віють хуртовини. Але якщо для багатьох бажання залишаються просто бажаннями, то вихованці дитячого садка «Веселка» свої бажання втілюють в життя.

Мова йде про Екочоловічків, Трав'янчиків, Флориків. Їх можна назвати маленькими позитивчиками, що живуть у нашому садочку. Це настільки життєрадісні «хлоп'ята», що ранкові зустрічі малят з ними розпочинаються з посмішки. Ну як можна нелюбити сімейство екочоловічків, які немов говорять нам: «Сьогоднішній день буде кращим та цікавішим, ніж попередній!». Мало того, що ці позитивчики здатні селитися в несподіваних місцях наших груп, вони ще можуть приносити нам практичну користь. Наприклад, беремо екочоловічка та пензликом і фарбою створюємо «настрій». Не хочемо малювати? Будь ласка, спробуємо стати справжніми перукарями. Знову ж таки беремо екочоловічка, додаємо в його тямучу голівку трохи тирси і робимо йому модний «хаєр» у вигляді декоративної квіточки або трави. Дуже цікаво доглядати і чекати перші паросточки, а коли травичка підростає її треба підстригати і робити чоловічкові «зачіски». Сучасно, позитивно, модно, і мало хто наважиться посперечатися з цим.

Такий вид робіт сприяє розвитку допитливості і спостережливості в дітей, він допомагає краще пізнати життя рослин. Дана форма роботи дає можливість розширити уявлення дітей про рослини як живі організми, про умови, необхідні для їх росту і розвитку, розвивати естетичні почуття, уміння радіти красі вирощуваних рослин та результатам своєї праці.

Пропонуємо до вашої уваги веселу інструкцію по створенню Флориків, Трав'янчиків та Екочубчиків.

1 крок

Беремо звичайну панчоху, насипаємо в неї тирсу та формуємо Екочубчик ( це може бути будь-яка тваринка чи казковий герой). Рівним шаром засіваємо насіння ( трава, жито, пшениця). Притрушуємо насіння тирсою, що залишилась. Для формування Флорика в панчоху з сумішшю тирси та легкого грунту садимо квасолю, горох, або цибулю. Маємо чудову флористичну композицію. А як же еколабораторія без Трав`ячників? В невеличкі плетені корзинки, або керамічні горщики висіваємо газонну травичку.

2 крок

Після цього необхідно полити виріб і поставити в тепле, світле місце. У наших Екочоловічків буде 3-4 дні для відпочинку і сну, а ми в ці дні підтримуємо тирсу та грунт вологою.

3 крок

А ось, нарешті, і вони – перші паростки зеленої травички пробиваються крізь тирсу. Після їх появи поливаємо «зачіску» водою 1 раз в 2 дні. Травичка-зачіска може рости дуже довгою, але її можна також підстригати і робити з неї будь-які форми, заплітати кіски або робити хвостики. Флорику можна придумати і інші зачіски, наприклад, можна заплести косу з паростків гороху, чи квасолі, а також малювати їм будь-які личка, для підняття настрою. Композиції з Трав`янчиків можна прикрасити метеликами, квітами ягодами які виготовили малята – ось і казкова галявина.

Зрізана травичка – це смачний та корисний корм для мешканців живого куточка, а чубчик зеленої цибульки – це джерело вітамінів для наших діток.

Через три-чотири тижні, коли в Екочоловічків підсихають чубчики, наші вироби йдуть на літній відпочинок, а дошкільнята з нетерпінням чекають нових весняних зустрічей.

/Files/images/IMG_2038.jpg



/Files/images/IMG_2039.jpg

/Files/images/IMG_2040.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 187

Коментарi