• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформаційна сторінка
У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ПОРАДИ ДО ПІДГОТОВКИ ВДОМА
«Мій дім ― моя фортеця!». Цей вислів набуває особливого значення в надзвичайних ситуаціях. Незалежно від того, що саме спричинило кризу, для МІНІМАЛЬНОЇ ГОТОВНОСТІ варто задати собі кілька простих, але критичних питань: Деякі питання варто продумати заздалегідь, аби краще обладнати своє житло на випадок надзвичайної ситуації і захистити себе і близьких:
 за можливості дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття і перевірте стан підвального приміщення;
 перевірте наявність аварійного виходу;
 зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання;
 перевірте наявність в аптечці засобів надання першої медичної допомоги і продумайте, які ліки можуть знадобитися протягом тривалого часу;
 підготуйте засоби пожежогасіння;
 подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарики, свічки);
 підготуйте засоби для приготування їжі у разі відсутності газу і електропостачання;
 зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ;
 подбайте про справний стан приватного транспорту і запас палива для вчасної евакуації з небезпечного району;
 у холодну пору подумайте про альтернативний обігрів оселі на випадок відключення централізованого опалення. - ЧИ МАЮ Я ДОСТАТНІЙ ЗАПАС ХАРЧ

Дії учасників освітнього процесу в разі надзвичайних ситуацій

Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя учнів, студентів та співробітників, рідних і близьких? Чи не розгубитеся ви у разі надзвичайної ситуації, знаючи правила, якщо практично ніколи не тренувалися?

І в суспільстві, і в закладах освіти, і навколо них трапляються надзвичайні ситуації. Саме від умінь та навичок учасників освітнього процесу залежить їхнє життя та здоров’я, а також тих людей, котрі в цей час знаходяться поруч.

Уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є дуже важливим для кожної людини, а особливо – для працівників закладів освіти. Адже саме вони та їхні дії можуть врятувати як здобувачів освіти, так і самих працівників.

У закладах освіти передбачене тренування щодо евакуації учасників освітнього процесу не рідше одного разу на пів року та проведення Дня цивільного захисту та Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у закладах професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти й Тижнів безпеки дитини у закладах дошкільної освіти.

На нашу думку, навчальні тренування дуже важливі. Окрім евакуації варто навчати дітей і поведінці порядку дій у різноманітних надзвичайних ситуаціях.

В інших країнах радять проводити три протипожежних навчання на рік і як мінімум одне повне тренування з різних видів безпеки за різними видами сценаріїв, у різний час, без попередження учасників освітнього процесу.

Було б неправильним промовчати про те, що такі навчання не завжди бувають ефективними, оскільки про них можуть знати наперед і вчителі, і діти. Крім того, спеціально для навчань відкриваються постійно зачинені запасні виходи. Зайве доводити, що такі “заплановані навчання” не дадуть якісного результату. Ба більше, у випадку реальної надзвичайної ситуації можуть і зашкодити: бо коли вчитель поведе дітей до запасного виходу, а він виявиться зачиненим, то це може призвести до трагедії. Тому крім навчань, потрібна постійна і прискіплива увага до питань безпеки, реальні, а не показушні тренування. Ідеально – коли керівник закладу освіти проводить тренування за власної ініціативи, нікого не попереджаючи завчасно. От тоді дійсно можна побачити реальний, а не “намальований” стан справ.

У цьому дописі ми пропонуємо певну орієнтовну схему для вибору алгоритму дій у разі надзвичайних ситуацій у закладі освіти. Це – досвід закордонних фахівців, адаптований для України. Також рекомендації фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій, закордонних фахівців із безпеки та шкільних офіцерів щодо дій у разі наступних надзвичайних ситуацій.

· ВИДИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

· ЯК ОБРАТИ ПРАВИЛЬНІ ДІЇ У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

· ДІЇ У РАЗІ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

· ДІЇ У РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ БУДІВЛІ

· ЕВАКУАЦІЯ З БУДІВЛІ

· ДІЇ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД НАСИЛЬНИЦЬКОГО ВТОРГНЕННЯ ТА ЗАГРОЗИ МАСОВОГО НАСИЛЬСТВА

· ДІЇ У РАЗІ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ(СТРІЛЬБА, ВИБУХИ)

· ДІЇ У РАЗІ ПЕРЕСТРІЛКИ

· ДІЇ У РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ ТРАНСПОРТУ

· ДІЇ У РАЗІ ТЕЛЕФОННОГО ТЕРОРИЗМУ

· ДІЇ У РАЗІ ПОЖЕЖІ

· ЩО ПОВИНЕН РОБИТИ КОЖЕН ГРОМАДЯНИН У ВИПАДКУ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ ТА ЯКІ ПРАВА ВІН МАЄ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

· ХТО МАЄ ВОЛОДІТИ НАВИЧКАМИ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

· НАВЧАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ДІЯМ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

· РОБОТА З УЧНЯМИ ТА СТУДЕНТАМИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТЕРОРИСТИЧНИХ СИТУАЦІЙ

ВИДИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життя та діяльності людей на окремій території чи об’єкті або на водному об’єкті, що призвело (може призвести) до виникнення великої кількості постраждалих, загрози життю та здоров’ю людей, їх загибелі, значних матеріальних втрат, а також до неможливості проживання населення на території чи об’єкті, ведення там господарської діяльності.

Види надзвичайних ситуацій розрізняють за їхнім характером: техногенні, природні, соціальні та воєнні.

Надзвичайна ситуація техногенного характеру – це транспортної аварії (катастрофи), пожежі, вибуху, аварії з викиданням (загрозою викидання) небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин, раптового руйнування споруд; аварії в електроенергетичних системах, системах життєзабезпечення, системах телекомунікацій, на очисних спорудах, у системах нафтогазового промислового комплексу, гідродинамічних аварій тощо.

Надзвичайна ситуація природного характеру – це небезпечне геофізичне, геологічне, метеорологічне або гідрологічне явище, деградація ґрунтів чи надр, пожежею у природних екологічних системах, зміною стану повітряного басейну, інфекційною захворюваністю та отруєнням людей, інфекційним захворюванням свійських тварин, масовою загибеллю диких тварин, ураженням сільськогосподарських рослин хворобами та шкідниками тощо.

Надзвичайна ситуація соціального характеру – це протиправні дії терористичного та антиконституційного спрямування, або пов’язане зі зникненням (викраденням) зброї та небезпечних речовин, нещасними випадками з людьми тощо.

Надзвичайна ситуація воєнного характеру – виникає через застосування звичайної зброї або зброї масового ураження, під час якого виникають вторинні чинники ураження населення.

Рівень надзвичайної ситуації визначається від її обсягів, кількості постраждалих і загиблих, обсягів технічних і матеріальних ресурсів, необхідних для ліквідації її наслідків. Існують такі рівні надзвичайних ситуацій: державний, регіональний, місцевий, об’єктовий.

ДІЇ У РАЗІ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

Законодавство визначає тероризм як суспільно небезпечну діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому не винних людей чи погрози вчинення злочинних дій, щоб досягнути злочинних цілей.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує наступний порядок дій у разі терористичного акту

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:

· не торкайтеся у транспорті, житлових та громадських приміщеннях або на вулиці нічийних пакетів (сумок), не підпускайте до них інших. Повідомте про знахідку працівника поліції;

· у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримайтеся від різких рухів, лементу й стогонів;

· при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, якомога далі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;

· використайте будь-яку можливість для порятунку;

· якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим;

· намагайтеся запам’ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

ДІЇ У РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ БУДІВЛІ

У Рекомендаціях щодо дій населення у разі загрози та виникнення вибуху, у тому числі тих, що виникли внаслідок терористичної діяльності, зазначаються дії, якщо ви опинились у будинку (приміщенні, території), захопленому терористами, але не були ними знайдені.

У такій ситуації необхідно:

· зберігати спокій та намагатись уникнути контакту з терористами;

· якомога тихіше повідомити правоохоронні органи про терористичну атаку, а також про своє місцеперебування;

· не палити;

· не наближатися до дверей та вікон;

· чітко виконувати інструкції та команди правоохоронців;

· сховати свої документи та візитні картки.

Пам’ятайте, що одразу після вашого повідомлення антитерористичними підрозділами буде вжито вичерпних заходів для збереження вашого життя та здоров’я.

ЕВАКУАЦІЯ З БУДІВЛІ

Евакуація з будівлі необхідна не лише під час пожежі, а й землетрусів, повеней та інших надзвичайних ситуацій, якщо будівля закладу освіти є небезпечною для людей, які там перебувають.

Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи визначають, що під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:

· визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи та виходи до безпечної зони у найкоротший строк;

· ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки. З цією метою працівникам закладів та установ не можна залишати дітей без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації;

· евакуацію людей слід починати з приміщення, у якому виникла пожежа, і суміжних із ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. Дітей молодшого віку і хворих слід евакуювати в першу чергу;

· у зимовий час на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку слід виводити або виносити, загорнувши в ковдри або інші теплі речі;

· ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування у небезпечній зоні дітей;

· виставляти пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення дітей і працівників до будівлі, де виникла пожежа;

· у разі гасіння слід намагатися у першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;

· щоб запобігти поширенню вогню, диму, слід утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також – від розбивання скла.

Ресурсний центр прав дитини у посібнику “Врятуйте дітей – стандартні процедури та правила безпеки для учнів та студентів” пропонує наступні правила евакуації для дітей:

Правила евакуації для дітей:

· Не говори – щоб чути вчителя

· Не біжи – щоб не постраждати

· Не штовхайся – щоб не постраждали інші

· Не повертайся – щоб залишатися в безпеці

Учнів також просять дотримуватися всіх вказівок педагогів та, у разі потреби, на прохання дорослих, допомогти іншим дітям евакуюватися. При прибутті до безпечної зони, не розходитися і залишатися разом із класом.

Правила евакуації для педагогів:

· Евакуація здійснюється за відповідним звуковим сигналом, який, у разі потреби, активує адміністрація або особа, яка виявила пожежу.

· Нагадайте дітям про головну мету евакуації: їхня безпека та правила евакуації: не говори. Не біжи. Не штовхайся. Не повертайся.

· Закрийте двері та вікна.

· Візьміть з собою шкільний аварійний набір, відро (може бути складним), сумку для швидкої допомоги. *

· Перевірте безпечність маршруту для евакуації.

· Під час евакуації радять об’єднувати два класи, й під час переміщення один вчитель очолює колону, а інший завершує колону дітей двох класів.

· Допоможіть дітям з інвалідністю та маленьким дітям.

· Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожного класу визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).

· Після прибуття на визначене місце, перевірте наявність усіх дітей за списком.

· Залишайтеся зі своїм класом і просіть учнів бути разом, бути усім класом разом, нікуди не розходитися.

· Якщо небезпечні умови зникли, здійсніть зворотну евакуацію назад до класів, дотримуючись тих самих правил.

* у більшості країн є вимога, щоб у кожному класі був набір для евакуації та допомоги, відро (може бути складним) та пакети для створення приватної зони для туалету.

ДІЇ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД НАСИЛЬНИЦЬКОГО ВТОРГНЕННЯ ТА ЗАГРОЗИ МАСОВОГО НАСИЛЬСТВА

Періодично і в українських школах виникають ситуації, у яких є загроза вторгнення або загроза масових насильницьких дій, де працівники закладу освіти ще можуть керувати ситуацією, хоча б частково, і повідомити про це силовим органам.

Ресурсний центр прав дитини пропонує рекомендації у разі загрози масових насильницьких дій та небезпеки:

Поради для керівництва шкіл:

· Якщо є змога – подайте знак тривоги, але це не повинна бути пожежна сигналізація.

· Слідкуйте за ситуацією і переоцінюйте її.

· Будьте готові передати командування поліції або іншим силовим органам.

· Повідомте всіх, коли небезпека зникла.

· Після інциденту повідомте про обставини учнів та батьків.

Хочемо зазначити, що задля швидкого та оперативного розшуку злочинців, збереження таємниці слідства та інших моментів, варто своє повідомлення для батьків та медіа узгодити з представниками силових структур.

Поради для працівників закладів освіти

· Попередьте інших, щоб вони негайно сховалися та забезпечили безпеку дітей.

· Зберіть учнів всередині безпечного приміщення, якомога далі від загрози.

· Закрийте і замкніть двері ключем (за можливістю). Перемістіть меблі, щоб заблокувати доступ від загрози, за наявності та змоги.

· У разі загрози стрілянини, всі мають швидко лягти на підлогу і за можливості накритися меблями, щоб не бути мішенню.

· Вимкніть світло та всі пристрої, які можуть його подати.

· Вимкніть усі пристрої, що видають звуки: мобільні телефони, радіоприймачі тощо.

· Зберігайте тишу.

· Тримайтеся якомога далі від дверей і вікон.

· Залишайтеся спокійними, заспокоюйте тих, хто нервує.

Поради для учнів

· Пам’ятайте про правила: не говори. Не біжи. Не штовхайся. Не повертайся.

· Виконуйте вказівки працівників закладу освіти.

· Зберігайте спокій та тишу.

· Якщо є потреба, допоможіть заблокувати двері меблями.

· Головне: сховатися, впасти та накритися.

ДІЇ У РАЗІ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ (СТРІЛЬБА, ВИБУХИ)

У разі проведення антитерористичної операції рекомендують:

· лягти на підлогу обличчям вниз, поклавши руки долонями на потилицю;

· чітко виконувати команди співробітників антитерористичного підрозділу уникаючи різких рухів.

ДІЇ У РАЗІ ПЕРЕСТРІЛКИ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує наступні рекомендації у разі перестрілки:

· якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам’ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під’їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;

· проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;

· якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під’їзді, далі від вікон.

ДІЇ У РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ ТРАНСПОРТУ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує порядок дій у разі захоплення транспорту:

· якщо ви знаходитеся в захопленому літаку, автобусі – не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;

· заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається,

· зніміть ювелірні прикраси;

· не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;

· не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;

· жінкам у мініспідницях бажано прикрити ноги;

· якщо представники влади почнуть спробу штурму, – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;

· після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінування терористами й вибуху парів бензину.

ДІЇ У РАЗІ ТЕЛЕФОННОГО ТЕРОРИЗМУ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій надає наступні поради у випадку телефонного тероризму, який досить часто застосовується у нашій країні, зокрема у закладах освіти.

ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ТЕЛЕФОННОГО ТЕРОРИСТА

· подзвоніть з іншого телефону (іншого мобільного чи від сусідів) оператору телефонного зв’язку (мобільного чи стаціонарного) і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону;

· намагайтеся затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам);

· одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина дзвонить з іншого телефону на вузол зв`язку, а потім у поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував;

· напишіть заяву начальнику відділення поліції, на території якого ви проживаєте, для прийняття необхідних заходів;

· поліція, за запитом на вузол зв`язку, отримає номер телефону, адресу, прізвище того, хто дзвонив, і буде вживати необхідних заходів.

ДІЇ У РАЗІ ПОЖЕЖІ

Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 15.08.2016 р. № 974 визначається порядок дій у разі виникнення пожежі.

Керуючись ними, працівник закладу та установи, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, різке підвищення температури в приміщенні тощо), зобов’язаний:

· негайно повідомити про це за телефоном до найближчого пожежно-рятувального підрозділу (при цьому слід чітко назвати географічне місце об’єкта, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище);

· залучити систему оповіщення людей про пожежу; розпочати самому і залучити інших осіб до евакуації людей з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації;

· сповістити про пожежу керівника закладу та установи або особу, що його заміщує;

· організувати зустріч пожежно-рятувальних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними в закладі та установі засобами пожежогасіння.

Керівник закладу та установи або особа, яка його заміщує, що прибув на місце пожежі, зобов’язаний:

· перевірити, чи повідомлено пожежно-рятувальний підрозділ про виникнення пожежі;

· здійснювати керівництво евакуацією людей та гасінням пожежі до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. У разі загрози для життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього всі наявні сили та засоби;

· організувати перевірку наявності всіх учасників навчально-виховного процесу, евакуйованих з будівлі, за списками та журналами обліку навчальних занять;

· виділити для зустрічі пожежно-рятувальних підрозділів особу, яка добре знає розміщення під’їзних шляхів та вододжерел;

· перевірити включення в роботу системи протипожежного захисту;

· вилучити з небезпечної зони всіх працівників та інших осіб, не зайнятих евакуацією людей та ліквідацією пожежі;

· у разі потреби викликати до місця пожежі медичну та інші служби;

· припинити всі роботи, не пов’язані з заходами щодо ліквідації пожежі;

· організувати відключення мереж електро- і газопостачання, систем вентиляції та кондиціонування повітря і здійснення інших заходів, що сприяють запобіганню поширенню пожежі;

· організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони, визначити місця їх складування і забезпечити в разі потреби їх охорону;

· інформувати керівника пожежно-рятувального підрозділу про наявність людей у будівлі.

У кожному закладі та установі наказом чи інструкцією встановлюється протипожежний режим, що містить порядок дій у разі виникнення пожежі: порядок і спосіб оповіщення учасників освітнього процесу, послідовність їх евакуації, виклику пожежно-рятувальних підрозділів, зупинки технологічного та навчального устаткування, вимкнення електроустановок, ліфтів, застосування засобів пожежогасіння тощо з урахуванням особливостей будівлі, її планування, розташування тощо.

ХТО МАЄ ВОЛОДІТИ НАВИЧКАМИ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

У професійних стандартах вчителів початкових класів та вчителів загальної середньої освіти та директорів закладів освіти зазначені трудові функції (компетентності), серед яких наявна здоров’язбережувальна компетентність, до якої відноситься здатність вчителя та керівника надавати домедичну допомогу учасникам освітнього процесу.

Вміння та здатність надавати домедичну допомогу не формується за один курс навчання, адже знання та вміння, які не використовуються, з часом забуваються, тому навчатися та практикувати вміння з домедичної допомоги необхідно з певною періодичністю. Ми публікували перелік медичних виробів, лікарських засобів та інших матеріалів, які мають бути у закладі освіти.

Але навичками домедичної допомоги повинен володіти кожен громадянин і надати її постраждалим, про це зазначено у статті 21 21 Кодексу цивільного захисту України.

Тому пропонуємо всім охочим безоплатний курс з домедичної допомоги на вебсайті Едера.

НАВЧАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ДІЯМ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

Статтями 39-42 Кодексу цивільного захисту України визначено, що навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснюється:

– за місцем роботи – працюючого населення;

– за місцем навчання – дітей дошкільного віку, учнів та студентів.

“Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях” затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444, визначає, що організація навчання працюючого населення покладається на ДСНС, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування. А навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів – на МОН.

Підготовка учнів закладів загальної середньої освіти до дій у надзвичайних ситуаціях, що передбачає здобуття знань і вмінь з питань особистої безпеки в умовах загрози та виникнення надзвичайної ситуації, користування засобами захисту від її наслідків, вивчення правил пожежної безпеки та основ цивільного захисту, здійснюється під час вивчення предметів “Основи здоров’я” та “Захист України”.

Практичне закріплення теоретичного матеріалу здійснюється шляхом щорічного проведення Дня цивільного захисту.

Існує функціональна підсистема навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, положення про цю систему затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016 № 1400.

Щороку МОН видає наказ про затвердження плану основних заходів цивільного захисту, у якому передбачено проведення різноманітних заходів, зокрема тренування у закладах освіти. Наприклад, у 2021 році відповідним наказом передбачено проведення:

· практичного тренування щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу не рідше одного разу на пів року;

· Дня цивільного захисту та Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у закладах професійної-технічної та загальної середньої освіти;

· Тижня безпеки дитини у закладах дошкільної освіти.

На нашу думку, навчальні тренування дуже важливі, окрім евакуації варто навчати дітей і поведінці порядку дій у різноманітних надзвичайних ситуаціях.

В інших країнах радять проводити 3 протипожежних навчання на рік і як мінімум одне повне тренування з різних видів безпеки за різними видами сценаріїв, у різний час.

Ці тренування варто розглядати як реальні події, без попередження учнів, що навчить діяти та адаптуватися у реальній ситуації.

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ТА ПЕРЕБУВАННЯ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
ПІД ЧАС КАРАНТИНУ COVID-19

1. Розроблені відповідно до

Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

2. Вхід на територію закладу освіти: 7.30-8.45.

3. Батьки або особи, які їх замінюють, одягнені в захисні маски.

4. На центральних входах медичні сестри старші вимірюють температуру у дітей. Діти з температурою понад 37*С або ознаками респіраторних захворювань в заклад не допускаються.

5. При вході на територію закладу чітко дотримуйтесь дистанції 1.5 метра.

6.Після вимірювання температури батьки (або особи, що їх замінюють) відводять дитину до групового майданчика групи, де їх приймає вихователь.

7. На літній період в закладі тимчасово створюються нові групи. Інформацію в якій групі перебуватиме Ваша дитина повідомить медична сестра старша, згідно складених списків.

8. При пересуванні територією закладу до групового майданчику дотримуємось соціальної дистанції.

9. При виході із закладу дотримуйтесь реверсного рху та не створюємо скупчення на центральному вході.

10. Протягом дня вихователі проводять температурний скренінг кожні 4 години із занесенням даних до журналу. Діти в яких виявлено темпертуру тіла понад 37.2*С або ознаками респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням батьків.

11. Працівники закладу та помічники вихователів протягом дня проводять:

- дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

- вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих ( кінці зміни) засобів;

- протягове провітрювання приміщень не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня.

12. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей ( термометрія, навчання по обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правил етикету кашлю, тощо), проводимутиться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

13. Дітей батьки забирають з групових майданчиків з 16год. 20 хв.

Садочок працює до 18.00 год.

14. Вхід батьків в приміщення закладу ЗАБОРОНЕНО!

/Files/images/liniy.png

/Files/images/до школи.jpeg

1 ВЕРЕСНЯ — День знань — особливе свято!
Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка!
У цей день від всієї душі хочемо побажати шоб перші кроки наших першокласників були успішними, щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!

/Files/images/003.gif

Шановні батьки!

З національним святом українського народу –
Днем незалежності – ми щиро Вас вітаємо!
Благополуччя, щастя, радості, натхнення,
Добра, здоров’я й злагоди бажаємо.
Нехай це свято Вам наснаги додає,
В майбутнє краще доля стежку прокладе.

/Files/images/image (6).jpg

/Files/images/liniy.png

/Files/images/getImage (3).jpg

Шановні батьки!

З Днем Великої Перемоги!
День перемоги - значиме і хвилююче для кожного жителя нашої країни свято, яке ми відзначаємо як данину пам'яті і глибокої поваги славним захисникам Вітчизни, всім, хто самовіддано, героїчно на фронті і в тилу наближав довгоочікуваний день Великої Перемоги.
Це те, що об'єднує нас і робить непереможними перед обличчям будь-яких випробувань. Завойована старшими поколіннями Перемога і сьогодні надихає нас на нові звершення, зміцнює наш дух, допомагає долати труднощі і йти вперед.
Від усієї душі бажаємо Вам здоров'я, щастя, благополуччя, мирного неба над головою і невичерпної віри в краще майбутнє України.

/Files/images/getImage (4).jpg

/Files/images/liniy.png

Шановні батьки!

Прийміть найщиріші

вітання з Днем Незалежності.Зичимо Вам здоров'я і щастя, благополуччя і добробуту,життєвих удач і творчих здобутків у Вашому високому служінні в ім'я слави УкраЇни та ЇЇ працьовитого народу

/Files/images/nezalegnist212.jpg


/Files/images/liniy.png

Шановні батьки!

Вітаємо Вас з Державним святом - Днем Конституції України! Бажаємо усіх благ, щоб Основного Закону нашої країни дотримувався кожен український громадянин. Добра і затишку у ваших родинах, мудрості і впевненості у своєму майбутньому!

/Files/images/_342.jpg

/Files/images/liniy.png

Шановні батьки!

Вітаємо Вас і Ваших малят з першим випускним балом. Зовсім скоро неосяжна країна знань відкриє двері,Ваші діти стануть першокласниками.Тож нехай ці перші кроки стануть успішними,миру і злагоди Вашим родинам!

/Files/images/до школи.jpeg

/Files/images/liniy.png

Шановні батьки!

/Files/images/22096-otkrytki-k-8-marta.jpg

Від щирого серця вітаємо Вас зі святом 8 Березня .Бажаємо щоб у Ваших серцях завжди розквітала весна! Щастя і кохання Вам, здійснення мрій!

/Files/images/liniy.png

Шановні батьки!

З 20 грудня 2012 року в дошкільному навчальному закладі починаються Новорічні свята. Щиро вітаємо Вас з наступаючими святами і запрошуємо всіх на наші новорічні ранки./Files/images/bezimeni1cfr_yapfiles.ru.gif

З повагою адміністрація дошкільного закладу

/Files/images/liniy.png

/Files/images/nadpic1.png

/Files/images/text.png

undefined

/Files/images/liniy.png

/Files/images/pp/nadpic.png

/Files/images/pp/Text.png

Перегляд презентації (word 2003)
Перегляд презентації (word 2007)

/Files/images/liniy.png

/Files/images/tt/nadpic.png

/Files/images/tt/vitanny.png

Кiлькiсть переглядiв: 1166

Коментарi