Зимові фантазії

/Files/images/r/nadpic.png

/Files/images/r/derevo2.pngДрузі, чи бачили ви коли-небудь, як сплять дерева? Визирніть у вікно й подивіться. Чарівниця-зима дбайливо вкрила землю теплою сніговою ковдрою, надягла на дерева теплі пухнасті шапки, притрусила стовбури сніжком. Солодко сплять дерева, і сняться їм, напевне, гарні сни: тепле літечко, спів птахів, вітерець, що бавиться їхнім листям...
Серед дерев, що їх видно з вашого вікна, якесь вам особливо сподобається.

/Files/images/r/derevo.pngПридивіться до нього уважно, пофантазуйте і намалюйте, як воно спить, або зробіть аплікацію. Наприклад, таку, як на малюнку. Для роботи підготуйте: папір голубого кольору, біле мереживо, рис, вату, пензлики для клею, а для малювання білу, голубу та синю гуаш.

Намалюйте гуашевими фарбами дерево: стовбур та крону. Саму крону намалюйте білою або голубою фарбою, а край обведіть синьою. Намалюйте заплющені очі, рот, щічки тощо. Коли фарба на стовбурі підсохне, змастіть його клеєм та посипте рисом. Зробіть з вати багато кульок та облямуйте ними крону, змастивши їх зі звороту клеєм. Унизу аркуша наклейте смужку білого мережива, трішки прикривши нею стовбур дерева.

/Files/images/r/material.png

/Files/images/r/material2.png

/Files/images/r/material1.png

/Files/images/r/nadpic1.png

Погортайте-но, друзі, альбом із засушеними восени листочками. Можливо, ви знайдете там дубовий листочок. Знайшли? От і добре. А тепер візьміть його в руки, покрутіть у різні боки. Уважно розгляньте. Чи не нагадує він вам силует дерева? А як треба покласти цей листок, щоб він нагадував ялинку? Здогадалися? Тепер візьміть листочок за кінчик і покладіть так, як він лежить на малюнку. Чи не правда, він схожий на ялинку?

/Files/images/r/list.png

/Files/images/r/list1.png

Отож зараз малюватимемо ялинки, використовуючи листки дуба. Для цього візьмемо аркуш голубого кольору або ж затонуємо папір самі. Покладемо листок на клейонку гладеньким боком донизу, нанесемо пензликом на його зворотному боці зелену фарбу та зробимо кілька відбитків, притиснувши листок зафарбованою поверхнею до аркуша. Після цього візьмемо тоненький пензлик і домалюємо нашим ялиночкам верхівку та голки зеленою фарбою, потім легенько "притрусимо" їх сніжком — білою фарбою. Наклеїмо внизу аркуша смужку білого мережива — сніг. А щоб наша картина не була занадто холодною, зігріємо її, намалювавши яскраве жовте сонечко. /Files/images/r/material3.png


Візьміть вовняні білі нитки для плетіння та викладіть їх у вигляді спіралі, щоб вийшов кружечок — основа сонечка. Цей кружечок з ниток наклейте над ялинками і пофарбуйте жовтою фарбою. Тією ж фарбою до­малюйте навколо нього промінці. З голубих вовняних ниток викладіть (так само у вигляді спіралі) хмаринки, обвівши їх синьою фарбою по контуру, — вони ніби пропливатимуть над верхівками ялинок. Оце і все: робота готова!
Чи подобаються вам наші зимові фантазії? Спробуйте зробити такі самі або придумайте інші, на ваш смак.

/Files/images/r/ylinka.png

Кiлькiсть переглядiв: 408

Коментарi